Čierna rasca - rastlinný olej

Čierna rasca nazývaná aj čierne zlato faraónov je zaujímavý voňavý olejček vhodný na suchú a citlivú pokožku,obsahuje 1-2 percentá éterického oleja, má vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín, podporuje trávenie, odvodňuje, detoxikuje, posilňuje imunitu.

Je vynikajúci na masáž bruška u detí, pri bolestiach masírujeme v smere hodinových ručičiek. Pri bábätkovských kolikách riedime tento olej v pomere 1:5 s iným, napríklad slnečnicovým, mandľovým či jojobovým olejom.

Samozrejme ako prírodný olej za studena lisovaný, môžeme ho užívať aj vnútorne.POvzbudzuje tráviaci trakt a pôsobí antibakteriálne, normalizuje aj hladinu cholesterolu v krvi. Užívame 3 x denne 1 čajovú lyžičku pred jedlom.

Vo východných krajinách sa používa na liečenie sennej nádchy, kožných problémoch - hojí rany a obnovuje pokožku/ , ale aj pri dýchacích problémoch, zápaloch priedušiek a na zlepšenie vykašliavania.

Poslať nový komentár

Smajlíci
:-)(giggle):-D(rofl);-):-P:-*(blush):-|:-(;-(:-OB-](clap)(y)(heart)(brokenheart)(hug)(flower)(sun)(cake)(beer)
Nepovinné. Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
Úsmev Chichocem sa Veľký úsmev Váľam sa od smiechu po podlahe Mrkám Vyplazený jazyk Bozkávam Hambím sa Mlčím Smútok Plačem Prekvapenie Pohoda Tlieskam Áno Srdce Zlomené srdce Objímam Kvietok Slnko Torta Pivo
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Textové smajlíky budú nahradené obrázkovými.
  • K textu môžete pridať obrázok.

Viac informácií o možnostiach formátovaniaAutorské práva vyhradené

Vzťahujú sa na vlastné články, hodvábne výrobky a výtvarné diela z iných materiálov.