Číry kremeň - krištál /horský krištál, quarz/


Odroda kremeňa, tvrdosť 7. Názov pochádza z gréckeho slova ľad.
O tomto kameni sa traduje, že má moc premieňať energie - už starí keltskí šamani - druidi - ho používali na to, aby sa stali nevideteľnými. V Južnej AMerike ale aj inde sa našli z veľkých kusov vytvorené lebky.
Aj v dnešnej modernej dobe sa považuj za ideálny kameň takmer pre všetko, chráni pred škodlivými lúčmi a energiami.
Je nositeľom čistého svetla, preto obsahuje všetky farby dúhy, a pôsobí na všetky čakry nášho tela.
Pomáha prečisťovať naše myšlienky, a odstraňuje energetické blokády, tiež podobne ako ametyst podporuje intuíciu a meditáciu.
Uloženie vhodnej kryštálovej drúzy do priestoru zjemňuje pôsobenie škodlivých geopatogénnych zón, dôležitá je častá dôsledná očista tečúcou vodou, alebo morskou soľou.
Nosený pri sebe prečisťuje auru, mierni bolesti, pri poruchách rovnováhy sa prikladá na čakru tretieho oka.
Pomáha nám správne sa rozhodnúť a odstraňuje vnútorné disharmónie.

Vyskytuje sa v rôznych tvaroch a veľkostiach, a každý má svoje špeciálne využitie.
Napríklad trsy kryštálov /drúzy/ rýchle vysielajú silnú energiu na všetky strany, a pohlcujú negatívnu energiu z prostredia, môžeme na nich čistiť iné kryštály. Geódy, ktoré majú nasmerované hroty dovnútra, sústeďujú energiu v sebe a pomaly ju vysielajú do okolia. Slúžia tiež na ochranu a pomáhajú nám pri duchovnom raste.
Krištálové gule energiu zosúlaďujú a a vyžarujú rovnomerne do priestoru, okrem toho so svojimi kresbami a uzavreninami pomáhajú veštcom pri zisťovaní budúcnosti.
Číre kryštály kremeňa predstavujú symbol spojenia človeka s kozmickou najvyššou energiou. Na vyrastajúcom kryštáli máme väčšinou okolo 6 plôšok - prislúchajúcim k 6tim čakrám, vrchná plôška symbolizuje siedmu - korunnú čakru.
Kryštál s jedným hrotom sa často využíva na liečenie, pri uložení hrotu od tela odvádza negatívnu alebo prebytočnú energiu preč, pri otočení privádza liečivú energiu tam, kam ho nasmerujeme. Využívame to napríklad aj pri reflexnej masáži chodidiel, či celého tela.
Krištály s dvoma hrotmi vyžarú aj pohlcujú energiu na obidvoch koncoch súčasne, používajú sa najmä na odstraňovanie starých spôsobov myslenia a uložené na tretie oko posilňujú telepatiu.

Poslať nový komentár

Smajlíci
:-)(giggle):-D(rofl);-):-P:-*(blush):-|:-(;-(:-OB-](clap)(y)(heart)(brokenheart)(hug)(flower)(sun)(cake)(beer)
Nepovinné. Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
Úsmev Chichocem sa Veľký úsmev Váľam sa od smiechu po podlahe Mrkám Vyplazený jazyk Bozkávam Hambím sa Mlčím Smútok Plačem Prekvapenie Pohoda Tlieskam Áno Srdce Zlomené srdce Objímam Kvietok Slnko Torta Pivo
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Textové smajlíky budú nahradené obrázkovými.
  • K textu môžete pridať obrázok.

Viac informácií o možnostiach formátovaniaAutorské práva vyhradené

Vzťahujú sa na vlastné články, hodvábne výrobky a výtvarné diela z iných materiálov.