Enkaustika

Enkaustika - maľba horúcim voskom - je zaujímavá maliarska technika, pri ktorej pomocou špeciálnych zahrievacích nástrojov nanášame vosk na podklad. Medzi nástroje, ktoré môžeme využiť je enkaustická žehlička, enk. pero s rôznymi nádstavcami, prípadne maľujeme priamo voskami na papier, ktorý leží na elektrickej vyhrievanej platni.
Množstvo ďlaších pomôcok, ktoré môžete využiť pri takomto maľovaní nie je obmedzené, závisí od fantázie autora :) Špachtle, škrabky, gumené štetce, odtáčatká, pečiatky, teplovzdušná pištoľ, kombinácia so servítkovou technikou, minerálmi, maľba na rôzne podklady ako enk. papier, drevo, plechy, odevy, môže sa použiť aj pri výrobe šperkov napríklad v kombinácií so sklom, živicou a podobne.

Metóda maľby voskom je známa už z čias 100 rokov p.Kr., napríklad pri . Fajjúmskych portrétoch z Egypta.
V staroveku sa používal včelí vosk zmiešaný s farebnými pigmentami a práškovým kovom. Roztaveným voskom sa maľovalo na pripravený drevený podklad. Dnes sa používajú vosky z včelieho vosku zafarbené prírodnými pigmentami, ale sú aj iné dostupné vosky. D§ležité je aby nevznikali toxické látky pri ich tavení, preto nie je vhodné pracovať - najmä pri deťoch - s klasickými voskovými pastelkami.

NA záver maľbu fixujeme špeciálnym fixatívom, aby bola pevnejšia. PO takejto aplikácií už nemôžeme znovu meniť maľbu pomocou žehličky. Naopak, kým maľbu nezafixujeme, môžeme ju obmieňať dovtedy, kým nebude celkom spokojní :)

Metóda nie je veľmi náročná, výborne ju zvládajú deti, i ľudia ktorí nemajú klasické výtvarné nadanie. Obrázky vždy vyjdú zaujímavé, vedúce do sveta fantázie a intenzívnych farieb.

Na krátkych workshopoch na akciách pre deti či pre dospelých si môžete vyskúšať, čo všetko dokážete :) AK vásto zaujme, ponúkam aj celodenné kurzy, kde sa naučíte viac, čo všetko sa dá vyčarovať pomocou žehličky či enkaustického pera.

Absolventi mojich kurzov majú v e-shope na enkaustické potreby zľavu 5 %.

POnúkam na predaj i enkaustické obrazy rôznych veľkostí v paspartách, prípadne po dohode si môžete nejaký vybrať aj bez.

Klasická veľkosť A/4 v kombinácií s polodrahokamami s paspartou je za cenu 20 EUR. Bez - 17 EUR.

A/5 s paspartou .... 12 EUR
A/6 s paspartou .... 5 EUR
Pohľadnice s výrezom A/6 ..... 5 Eur /aj s obálkou v tej istej farebnej kombinácií/
Pri väčšom odbere, alebo pri výrobe sérií zľava.

Ak vás zaujme niektorý z predaných obrazov, môžem spraviť podobný, ale nikdy nie identický :)

Poslať nový komentár

Smajlíci
:-)(giggle):-D(rofl);-):-P:-*(blush):-|:-(;-(:-OB-](clap)(y)(heart)(brokenheart)(hug)(flower)(sun)(cake)(beer)
Nepovinné. Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
Úsmev Chichocem sa Veľký úsmev Váľam sa od smiechu po podlahe Mrkám Vyplazený jazyk Bozkávam Hambím sa Mlčím Smútok Plačem Prekvapenie Pohoda Tlieskam Áno Srdce Zlomené srdce Objímam Kvietok Slnko Torta Pivo
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Textové smajlíky budú nahradené obrázkovými.
  • K textu môžete pridať obrázok.

Viac informácií o možnostiach formátovaniaAutorské práva vyhradené

Vzťahujú sa na vlastné články, hodvábne výrobky a výtvarné diela z iných materiálov.