F E S T I V A L Očovský SLNOVRAT

Článok zo stránky http://www.www.stahujte.cez-okno.net/clanok/akcie-cez-okno/f-e-s-t-i-v-a...

F E S T I V A L Očovský SLNOVRAT

Túžime po tom, aby tu bol kvalitný festival plný informácií, ktoré možno ešte dnes nazývame "alternatívnymi", ktoré však už zajtra môžu patriť k všeobecne uznávaným a samozrejmým faktom - a tomu môžeš pomôcť aj TY!

Vážení čitatelia,
prezreli ste 10 miliónov stránok. Nemôžem nemyslieť na osobnosti, ktoré sme mali tú česť predstaviť. Autorov, každý špička vo svojom obore. Obetaví a mimoriadne pracovití, vo voľných chvíľach, bez nároku za odmenu – bez nich by CEZ OKNO nemohlo existovať (teda určite nie nespoplatnené...). Vzdajme im hold za ich nezištnú prácu, za ich štúdie, preklady, či úvahy, ktorými obohacujú tento priestor.

Po dva a pol roku usilovnej práce na poli internetu je zrejme čas urobiť stretnutie. Osobný kontakt je osobný kontakt, o tom niet pochýb, aj keď mi asi dáte za pravdu, že máme radi internet a možnosti, ktoré ponúka. Prednášky, prezentácie, predajné akcie, vystúpenia, dobrá zábava, odovzdávanie cien „Čajomil roka“ a „Sedem divov internetového sveta“ – to všetko pod jednou strechou počas dvoch dní. 11. a 12. 12.

V polke decembra sa teda otvorí niečo ako "Portál do sveta 3D" a CEZ OKNO uvidíte aj inde než na svojich obrazovkách. A kde je to miesto? No predsa v srdci Slovenska, v rodisku polyhistora Mateja Bela, v Očovej!

Skvelej spolupráci s OZ Listy a s Remeselným dvorom predchádzalo jedno bez preháňania magické stretnutie. Intuícia ma doviedla k človeku, s ktorým sme si okamžite porozumeli a odvtedy sa dejú veci, ktoré sa doteraz nediali. Stretnúť dobrých ľudí je vždy Sviatok a môcť s nimi Spolupracovať o to väčší!

Myšlienka zorganizovať festival venovaný poznaniu vznikla už v roku 2005, ale muselo sa udiať naozaj veľa, aby sa idea zhmotnila. Veci museli vykryštalizovať (ľudia samozrejme tiež:), muselo vzniknúť množstvo priateľstiev a spoluprác, nehovoriac už o každodennej redakčnej práci. I prekladateľskej a administrátorskej (mimochodom, dívate sa už na tretiu verziu webu od 12. februára 2008).

Za to, že sa môžeme spolu stretávať vo virtuálnom svete, vďačíme internetu. Skoro by sa mohlo hovoriť o svete „pred“ a „po“ vzniku internetu. Ale možno to funguje aj opačne, a CEZ OKNO získa festivalom ďalší rozmer. Verím, že nás všetkých to môže posunúť o poriadny kusisko ďalej! Ako každý SLNOVRAT:)

Dva a pol milióna návštev je určite dostatočný dôkaz priazne, no aj tak sa tešíme z prejavov vďaky. Som si istý, že rovnako tak ocenia prednášajúci a hostia festivalu Váš záujem. Môcť vidieť, či si potriasť ruku s ľuďmi, ktorých články čítavame – to je akiste veľmi lákavé, čo poviete?

Príďte!

Všetko dobré praje

Yezid

Poslať nový komentár

Smajlíci
:-)(giggle):-D(rofl);-):-P:-*(blush):-|:-(;-(:-OB-](clap)(y)(heart)(brokenheart)(hug)(flower)(sun)(cake)(beer)
Nepovinné. Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
Úsmev Chichocem sa Veľký úsmev Váľam sa od smiechu po podlahe Mrkám Vyplazený jazyk Bozkávam Hambím sa Mlčím Smútok Plačem Prekvapenie Pohoda Tlieskam Áno Srdce Zlomené srdce Objímam Kvietok Slnko Torta Pivo
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Textové smajlíky budú nahradené obrázkovými.
  • K textu môžete pridať obrázok.

Viac informácií o možnostiach formátovaniaAutorské práva vyhradené

Vzťahujú sa na vlastné články, hodvábne výrobky a výtvarné diela z iných materiálov.