JANIG - relaxačná liečivá hudba k meditáciám, cvičeniam, oddychu

Ponukový list relaxačnej hudby JANIG:

Od roku 1992 sa venujem vydávaniu relaxačnej hudby . Pokiaľ viem, nerobí to v tejto podobe nikto iný na Slovensku. Robím hlavne výber a hudobnú dramaturgiu z množstva zahraničných a domácich skladieb, ktoré majú muzikoterapeutický účinok. V niektorých zostavách hudbu citlivo mixujem s prírodnými zvukmi, ktoré sám nahrávam. Autorské práva mám ošetrené cez SOZA.

1. TÓNY SNOV (65 min. – 10 skladieb ) v posledných piatich rokoch najpredávanejšie relaxačné CD na Slovensku (aj v Artforum Ostrava , vo Fontáne Olomouc a v Aure Vsetín) - -začína šumením morských vĺn z ktorých sa potupne vynára krásna hudba (Kobialka), more sa postupne stráca a znie len hudba. Ku koncu skladby sa more opäť vracia a vychádza z neho ďalšia krásna skladba (R. Wakeman), potom je to P. Chapman, P. Laederach a E. Berglund more prichádza a odchádza vždy medzi skladbami. Od 6. skladby začína lesný motív s kukučkou a zurčaním lesného potoka. Všetky skladby vytvárajú kontinuálne hudobné pôsobenie aj keď sú od rôznych autorov – sú pomalé, no nie depresívne, každá skladba má silné emocionálne pôsobenie a krásnu melódiu. Vhodné k relaxačným cvičeniam, masážam, meditáciám, do kozmetických salónov .....
2. TÓNY SRDCA (65 min. – 10 skladieb ) podobne ladená relaxačná zostava ako CD Tóny snov, len prírodné zvuky sa tu objavujú v podobe lesného potoka a spevu vtáčkov. (nie sú však pri každej skladbe) – zostava pôsobí upokojujúco, mäkko, je v nej hodne hlbokých meditačných tónov. Vhodné na hudobné podfarbenie relaxácie, k predspánkovej relaxácii, k masážam, pre chvíle odpočinku.
3. TÓNY LÁSKY (65 min. –10 skladieb) romanticko-relaxačná hudba – pôsobí emotívne, je trochu náročnejšia ako dve predchádzajúce zostavy. Prostredníctvom hudby F. Biroša vstupujeme do dimenzíí, ktoré sa výrazne líšia od každodenných momentov nášho života. Jeho hudba je zrkadlom jeho vnútorných pocitov, jeho hudobným stvárnením lásky v jej rôznych zážitkových rovinách (Láska ako Božia prítomnosť, ľudské šťastie i bolesť, tichý dotyk nehy i clivá chvíľa nostalgie, nádej prichádzajúceho svetla do ľudského života.) Pôsobivosť hudby umocňujú sóla živých nástojov (flauta, viola, violončelo, hoboj, gitara, husle). - Niektoré skladby tejto zostavy nie je vhodné počúvať v hlbokých depresiách.

Áno Srdce Objímam 4. TÍŠKO POČÚVAJ (64 minút – 12 skladieb)
Táto hudobná relaxačná zostava je pripravená vo vzťahu k detskému veku, no môže byť „pohladením duše“ pre každého, kto má rád nežné a príjemné melódie. Hudba môže znieť ako tichučké pozadie pri čítaní rozprávok pred spaním, možno ju použiť aj ako hudobnú kulisu k rôznym tvorivým činnostiam dieťaťa. Niektoré skladby sú vhodné k relaxačno-koncentračným cvičeniam, dychovým cvičeniam, pohybovým kreáciám, na uvoľnenie psychického napätia pri problémoch so zajakavosťou, hyperaktivitou a pod. CD sa používa na stovkách materských a základných škôl na Slovensku i na Morave, ale s obľubou ho používajú aj kozmetičky a maséri , pretože sú na ňom obmedzené zvuky tečúcej vody.

Kvietok Slnko Kvietok 5. CESTA K UVOĽNENIU s Ladislavom Chudíkom ( 65 minút)
Hudobno-slovná relaxácia s upokojujúcim hlasom Ladislava Chudíka je určená pre chvíle preladenia po náročnej psychickej záťaži, no i pre doplňujúcu liečbu rôznych zdravotných potiaží, ktoré sú dôsledkom dlhodobého psychického napätia , (psychosomatické ochorenia, neurózy, depresie, poruchy koncentrácie a sebaovládania, nespavosť a pod. ) Relaxácia je založená na jednotlivých stupňoch Schultzovho autogénneho tréningu, ktorý sa používa aj v psychoterapii. V druhej časti CD (35 minút) je len relaxačná hudba doplnená šumením morských vĺn a zvukmi delfínov.

Srdce 6. TRBLIETANIE NEHY - (76 minút – 12 skladieb)
Prostredníctvom tejto výberovej relaxačnej zostavy Vám chceme ponúknuť nevšedný zážitok z krásy a jemnosti hudby, ktorá je skôr stavom srdca a duše ako rozumu a racionality. Je to hudba, ktorá vytvára pocity nežnosti, rozlet fantázie, môžeme sa pri nej ponoriť do meditácie. Niektoré skladby prinášajú zážitok jemnej nostalgie, no aj povznášajúcej inšpirácie. Pri zostavovaní tohoto CD sme sa snažili urobiť výber predovšetkým zo skladieb našich slovenských autorov, ktorí sa venujú tomuto žánru hudby. Muzikoterapeutický účinok niektorých skladieb je umocnený šumením morských vĺn a pôsobivými zvukmi delfínov.

Srdce 7. TRBLIETANIE NEHY II (72 minút – 12 skladieb)
CD, na ktorom nájdete 72 minút harmonizujúco pôsobiacej relaxačnej a meditačnej hudby. Hudobná zostava je v niektorých častiach doplnená autentickými prírodnými zvukmi (šumenie morských vĺn, dážď, búrka, spev lesného vtáctva a pod.), ktoré umocňujú jej muzikoterapeutický účinok. V prvej polovici CD plynie hudba cez melodicky príjemné a pôsobivé skladby navodzujúce stav pohody a zážitok krásy z počúvania. V druhej polovici je hudba pokojnejšia, meditačnejšia, s výrazným uvoľňujúcim účinkom.
Nájdite si chvíľu sami pre seba a dovoľte hudbe, aby pohladila Vašu dušu.

8. HARMÓNIA - relax music (60 minút – 11 skladieb) krásna novinka
Hudobná relaxačná zostava navodzujúca pocit uvoľnenia prostredníctvom krásnych, lyrických , snivých, či meditatívnych melódií. Niektoré skladby sú doplnené autentickými prírodnými zvukmi (štebotanie vtáčkov, letná lúka so zvukmi cvrčkov)

Doc. PhDr. Igor Spišiak, CSc. - Psychorelaxačné služby JANIG
IČO: 41195213, IČ DPH: SK 1030566394

(dátum narodenia : 1.8.1950)
vzdelanie: FF UK Bratislava aprobácia pedagogika-filozofia. Mám certifikáty z IPIPAP Olomouc pre „Relaxačné techniky“, „Imaginatívne techniky“ a „Muzikoterapiu“. 26 rokov vysokoškolský učiteľ na Pedagogickej a Filozofickej fakulte v Prešove. V súčasnosti pracujem ako súkromný lektor pre antistresové programy, venujem sa vydavateľskej činnosti v oblasti relaxačnej hudby a tiež pracujem ako externý lektor pre Metodicko-pedagogické centrum v Banskej Bystrici a v Bratislave. Realizoval som stovky antistresových programov a metodických zážitkových seminárov seminárov pre učiteľov v mnohých okresoch Slovenska i na Morave. 15 rokov pracujem cez letné mesiace ako externý spolupracovník Priessnitzových léčebných lázní
v Jeseníku, kde robím pre pacientov a návštevníkov cyklus relaxačných cvičení, muzikoterapie a popularizačných prednášok k duševnému zdraviu, vediem skupiny zamerané na zvládnutie náročných životných situácií a depresívnych stavov. ……..

CD of Janigu su velmi

CD of Janigu su velmi ucinne. Najma CD Cesta k uvolneniu s unikatnou nahravkou - autogenny trening.

:)

Máte pravdu. Sú výborné :)

Cesty k uvoľneniu IV

Dobrý večer, na chate som našiel kazetu bez obalu s nápisom Cesty k uvoľneniu IV. Rok výroby 1995 JANIG. Žiaľ neviem o tejto páske nič viac ale hudba na nej je prekrásna. Rád by som ju mal na cd, tak sa chcem opýtať či mi viete nejako poradiť? Ďakujem.

MC Cesty k uvoľneniu IV

Sme vydavateľstvo JANIG. Vieme Vám urobiť CD-R z ktorejkoľvek audiokazety, ktoré sme vydávali v rokoch 1992 - 1998. Ak máte záujem o aktuálnu ponuku CD, ozvite sa na e-mail spisiak@post.sk

JANIG - Cesty k uvoľneniu

PEkný dník, dostupné na CD sú len tieto verzie :
http://www.utrochslnc.eshop-zdarma.cz//index.php?category_id=62
Ale ak by sa Vám nič nepáčilo, tak môžem zistiť u pána Spišiaka, či to nemá aspoň nejako v počítači a nedalo by sa to stiahnuť na disk ... Napíšte mailík.
:)

Dotaz

Dobrý deň,
prosím Vás pekne, mohli by ste mi poradiť, kde by som mohla kúpiť CD"Relaxation Piano Music-Chopin?
Ďakujem za odpoveď.
S pozdravom:
Mária Matyóová

Chopin

http://clip.dj/relaxation-piano-music-i-chopin-schubert-handel-brahms-ot...

Neviem kde ešte, tu sa dá stiahnuť MP3 napríklad ... Ak niečo zistím, dám vedieť. :)

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

Poslať nový komentár

Smajlíci
:-)(giggle):-D(rofl);-):-P:-*(blush):-|:-(;-(:-OB-](clap)(y)(heart)(brokenheart)(hug)(flower)(sun)(cake)(beer)
Nepovinné. Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
Úsmev Chichocem sa Veľký úsmev Váľam sa od smiechu po podlahe Mrkám Vyplazený jazyk Bozkávam Hambím sa Mlčím Smútok Plačem Prekvapenie Pohoda Tlieskam Áno Srdce Zlomené srdce Objímam Kvietok Slnko Torta Pivo
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Textové smajlíky budú nahradené obrázkovými.
  • K textu môžete pridať obrázok.

Viac informácií o možnostiach formátovaniaAutorské práva vyhradené

Vzťahujú sa na vlastné články, hodvábne výrobky a výtvarné diela z iných materiálov.