Jaspis

Odroda kremeňa, tvrdosť 6,5 – 7, rôzne druhy. Jaspisy majú farby od zelenej, žltohnedej, červenej, červenohnedej, hnedej aj sivomodrej až modrej a fialovej. Každá farby prislúcha jednej čakre, a jaspis má silu vyrovnávať ich. Je to zmes kremeňa a chalcedónu s prímesami, býva obyčajne nepriehľadný, a môže mať rôzne vzory, ako sú prúžky, škvrny, bodky a podobne. Označujeme ho za Matku všetkých kameňov, sprostredkúva múdrosť, tvorivú silu a trpezlivosť našej Zeme. Používa sa aj pri šamanských cestách, pretože ochraňuje a zároveň očisťuje. Vyvažuje jin a jang. Jeho niektoré účinky sa dostavujú pomaly, preto ho treba používať dlhodobo, napríklad aj vo forme elixíru.

Červený jaspis posilňuje krv a oživuje vitalitu, dodáva energiu do ťažkého dňa aj po ťažkých chorobách. V minulosti sa používal aj na uľahčenie a ochranu pri pôrode. Je priradený k prvej – koreňovej čakre, ale keď ho pravidelne prikladáme na druhú čakru, má liečivé účinky na maternicu a vaječníky. Pri nedostatku železa môžeme z neho nosiť náhrdelník.

Pre príliš činorodé osoby je vhodný len ojedinele, môže v nich vzbudzovať netrpezlivosť a nepokoj.

Brekciovitý jaspis /s kúskami hematitu/ pomáha ukotviť nás pevne pri zemi a byť stabilný vo svojich citoch. Odľahčuje naše myslenie od zbytočných energií a prináša duševnú vyrovnanosť.

Okrem červeného má žltý jaspis najväčší vplyv na slezinu, žalúdok, žlční, pečeň a črevá. Ochraňuje pri duchovnej práci. Posiluje sekréciu žliaz s vnútorným vylučovaním a najmä solar plexus, kde ho najčastejšie prikladáme.

Zelený jaspis upokojuje, harmonizuje naše telo a dušu, a obnovuje spojenie s prírodou a životom na našej planéte. Upokojuje žalúdok, pomáha pri prekyslení organizmu, tiež lieči pokožku a posilňuje srdce aj imunitu.

Modrý jaspis spája človeka s jeho duchovným svetom, podporuje krčnú čakru.

Fialový jaspis sa prikladá ku korunnej čakre.

Hnedý jaspis / aj obrázkový/ sú spojené so zemou, posilňujú ekologické cíteniea vie odstraňovať geopatogénne zóny. Je liečivý najmä na pokožku, preto ho môžeme pridávať do masážnych olejov a pleťových krémov.

Dalmatínsky jaspis sa najviac hodí na riešenie konfliktov a udržanie a vylepšenie vzťahov. Pôsobí mierne proti depresiám a napomáha K lepšiemu spánku tým ľuďom, ktorí mávajú desivé SNY. POmáha prežívať realitu, ale zároveň uvoľniť sa v nej, nájsť radosť a rozvinúť svoje kreatívne schopnosti. Slnko
Vo fyzickej rovine podporuje najmä krvný obeh, pľúca i obličky.

Najintenzívnejší očistný a transformačný vplyv má heliotrop, tmavozelený jaspis s červenými škvrnkami. Posiela silu svojej zelenej farby priamo do krvného obehu, a podporuje vylučovanie toxínov a iných odpadových látok z tela, a po prečistení organizmu sa vyjasnia aj naše myšlienky, pocity, a sme schopní lepšie vnímať jemné vibrácie všetkého okolo nás.

Mookait /zvaný aj austrálsky jaspis/ vyrovnáva vnútorné a vonkajšie prostredie, pomáha nám vybrať si z rôznych možností pre nás tú správnu.

Mal by sa nosiť bezprostredne na pokožke, prikladáme si ho na časti tela podľa poteby, alebo ho trieme v dlani.

Známe je aj TIGRIE ŽELEZO je zložené z jaspisu, hematitu a tigrieho oka. Zvyšuje životaschopnosť organizmu, najmä v období nadmernej záťaže, a pomáha nájsť útočisku v nebezpečenstve. Dodáva energiu a pomáha nachádzať najjednoduchšie riešenia v zložitých životných situáciách. Podporuje umelecké a kreatívne schopnosti, vynáša na povrch skryté talenty.

Na fyzickej úrovni posilňuje krv, svaly, kĺby, nohy a chodidlá. Udržuje rovnováhu medzi červenými a bielymi krvinkami. Tiež sa nosí v priamom kontakte s pokožkou.

Poslať nový komentár

Smajlíci
:-)(giggle):-D(rofl);-):-P:-*(blush):-|:-(;-(:-OB-](clap)(y)(heart)(brokenheart)(hug)(flower)(sun)(cake)(beer)
Nepovinné. Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
Úsmev Chichocem sa Veľký úsmev Váľam sa od smiechu po podlahe Mrkám Vyplazený jazyk Bozkávam Hambím sa Mlčím Smútok Plačem Prekvapenie Pohoda Tlieskam Áno Srdce Zlomené srdce Objímam Kvietok Slnko Torta Pivo
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Textové smajlíky budú nahradené obrázkovými.
  • K textu môžete pridať obrázok.

Viac informácií o možnostiach formátovaniaAutorské práva vyhradené

Vzťahujú sa na vlastné články, hodvábne výrobky a výtvarné diela z iných materiálov.