Meditácia pre deti : kontakt s prírodnými bytosťami

Táto "rozprávka" je z knihy Techniky léčení barvami, len upravená pre detičky na večernú meditáciu. Je vhodná k relaxačnej hudbe pre deti Tíško počúvaj. Trvá až k Lesnej prechádzke. Môžeme si nakvapkať do aromalampy alebo na vankúš éterický olej levandulkový, mandarínkový, vonnú kompozíciu Pre deti , alebo iný upokojujúci olejček obľúbený naším dieťaťom. Čítame pomaly, necháme detičky predstavovať si všetko, o čom hovoríme:

Zatvoríme očká, zhlboka sa nadychujeme a vydychujeme. Cítime ako nám voňavý vzduch napĺňa noštek, hrdielko, hrudník, celé telíčko. Všetky myšlienky necháme odletieť s vydychovaným vzduchom. Zostaneme len sami so sebou. Teraz sa vydávame na výlet. Cestička pred nami je príjemná, všade okolo nádherné voňavé lúky plné pestrofarebných divých kvetov a bylín.
Cítime teplo zo žiarivého slniečka nad hlavou, teplo z mäkkej trávy pod našimi nôžkami. V diaľke pozorujeme tienisté vŕšky, zvlnené polia. Okolo lúky môžeme nájsť jednotlivé skupinky stromov. A na druhej strane hustý les vysokých urastených stromov. Majú sýto zelené lístie nežne sa pohupujúce v ľahkom teplom vánku. Cítime sa veľmi príjemne, je nám teplúčko a pomaličky kráčame smerom k lesu.

Prechádzame okolo kŕdľa divých husí, popri malom potôčiku s priezračnou vodou, malé zelené vážky s trblietavými krídlami poletujú okolo.
Breh potoka je husto porastený bylinami a divými kvetmi. A už stojíme priamo pred hustým lesom. Cítime jeho vôňu. Stromy, machy, huby ... Vtáčiky spievajú a oznamujú náš príchod všetkým lesným bytostiam. Niekedy ich nemôžeme vidieť našimi očkami, ale pokúsime sa ich vnímať srdcom a naším vnútorným duchovným zrakom.
Do lesa vedú rôzne cestičky. Vľavo vidíme jednu úzku, vedúcu hustým krovím, vpravo je širšia, pokrytá oblými svetlými kamienkami.

Cítime vo svojej otvorenej srdcovej čakre, že v tomto prenádhernom lesíku prebýva život. Mnoho živých bytostí. Túžime aby sme sa s nimi mohli stretnúť. Vchádzame stále hlbšie do čarovného lesa po ceste, ktorú sme si vybrali.
Vnímame všetky zvuky svojimi zmyslami.
Pred nami stojí srnka, zostala stáť a pozoruje nás.
My ideme ďalej ale ona nám stále pozerá priamo do očí Má zvedavý ale priateľský pohľad. Cítime jej energiu, ľahučko sa snaží spojiť s naším srdiečkom. Jej energia je jemná a plná lásky. POtom pomaly odkráča ďalej do lesa.
Sme priamo pri nádherných lesných kvetoch. Okolo nich poletuje akási malá bytôstka, malá kvetinková víla. Je taká nežná a priateľská. Pozorujeme sa navzájom. Cítime, že sa nás trošku obáva. Posielame jej preto zo srdiečka pokoj a pocit bezpečia a dôvery. Hneď sa upokojuje. Cítime ju svojou vnímavosťou, chce nám niečo dôležité povedať. POčúvajme pozorne. POčúvajme ...

POďakujeme sa tejto roztomilej kvetinovej víle a môžme ísť zas ďalej svojou cestičkou.

Vtom pred nami stojí obrovský starý dub.
Kmeň má taký silný, že by ho traja ľudia neoblapili. Pôsobí na nás majestátnym dojmom.

Vnímajme ho svojím otvoreným srdiečkom.
Pred dubom sme objavili zaujímavú bytosť splývajúcu s kmeňom, je to malý lesný stromový elf. Poskakuje okolo stromu, ale potom zastane a snaží sa nám nahliadnuť priamo do srdca. Dívame sa mu tiež hlboko do jasných múdrych očí a on k nám pomaly prichádza bližšie a bližšie.
Niečo má v ruke. Čo to bude ? Podáva nám to do rúčky ... je to darček pre nás.
Malý amuletík z ríše lesných bytostí, bude nás celú noc chrániť. Vidíme ho svojím vnútorným zrakom.
Pekne sa elfovi poďakujeme a ideme zase ďalej. POčúvame spev vtákov, dýchame čerstvý liečivý lesný vzduch a cítime sa príjemne a voľne. Ešte niekoľko krokov, a les je už za nami. POďakujeme sa lesu a všetkým jeho bytostiam za tento krásny výlet a prežité skúsenosti.

Prechádzame zas zelenou lúkou s voňavými kvetmi. Vieme, že sa môžeme kedykoľvek do tohto lesa vrátiť a znovu zažiť niečo podobné.
Sme na konci lúky, teplé slniečko sa pomaly ukladá za vŕšky, a my sa vraciame do svojej teplej a mäkkej postieľky. Zhlboka sa nadychujueme a pomaly vydychujeme. Je nám príjemne. POčúvame hudbičku ďalej a potíšku počkáme, akýže sen nám dnes prinesie sníčková víla ......

Poslať nový komentár

Smajlíci
:-)(giggle):-D(rofl);-):-P:-*(blush):-|:-(;-(:-OB-](clap)(y)(heart)(brokenheart)(hug)(flower)(sun)(cake)(beer)
Nepovinné. Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
Úsmev Chichocem sa Veľký úsmev Váľam sa od smiechu po podlahe Mrkám Vyplazený jazyk Bozkávam Hambím sa Mlčím Smútok Plačem Prekvapenie Pohoda Tlieskam Áno Srdce Zlomené srdce Objímam Kvietok Slnko Torta Pivo
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Textové smajlíky budú nahradené obrázkovými.
  • K textu môžete pridať obrázok.

Viac informácií o možnostiach formátovaniaAutorské práva vyhradené

Vzťahujú sa na vlastné články, hodvábne výrobky a výtvarné diela z iných materiálov.