OZ Deti patria rodičom informuje o petícií


Reakcia občianskeho združenia Deti patria rodičom na vyjadrenia programovej riaditeľky
Aliancie Fair-play Zuzany Wienk.
V piatok 13.12.2013 a v pondelok 16.12.2013 boli zverejnené články týkajúce sa kandidatúry troch odborníkov z oblasti práva na sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva. Tieto osoby sú advokát a prodekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Ondrej Laciak, sudkyňa Okresného súdu Bratislava III Andrea Krišková a zástupkyňa vlády SR pred ESĽP Marica Pirošíková.

Pani Wienk sa snaží Slovenským občanom dlho siahlo vysvetliť dôvod, prečo sú neziskové organizácie podpísané pod tento protest proti kandidatúre práve týchto troch ľudí. Vysvetľuje ako kandidatúra Marici Pirošíkovej je citujeme: „neuveriteľný konflikt záujmov“.
Teraz Vám priblížime prax občianskeho združenia Deti patria rodičom. Občianske združenie vzniklo na základe medializovaného prípadu Martinka a Samka Boorových, ktorí boli odňatí svojim rodičom bez relevantného dôvodu a daní k adopcii. Na základe právneho výkladu rozhodnutí súdov Veľkej Británie, kontaktu s Johnom Hemmingom to bola práve pani Pirošíková, ktorá nastavila procesy tak, aby došlo k úspešnému spojeniu biologickej rodiny a navráteniu deti Boorových na Slovensko.
Po tomto prípade a vzniku nášho združenia sa obraciame s prípadmi na kanceláriu pani Pirošíkovej a je jedinou osobou, ktorá dokáže zhodnotiť správnosť rozhodnutia súdov nie len vo Veľkej Británii, ale aj ostatných štátoch Európskej únie. Zhodnotí každý prípad individuálne a vyhľadá judikáty, ktoré následne môžu použiť právny zástupcovia na obhajobu slovenských občanov nie len v štátoch EU, ale aj na Slovensku. Judikáty európskeho súdu, ktoré poskytla pani Pirošíková pomohli zvrátiť konanie v prospech biologickej rodiny pri nútených adopciách v krajinách EU.
My máme praktické a veľmi dobré skúsenosti s pani Pirošíkovou. Je to osoba, ktorú podporujeme, aby bola zvolená za sudcu ESĽP, rozumie ochrane ľudských práv, je profesionálne aj jazykovo výborne zdatná a to, že sa dlhodobo venuje tejto problematike aj na vládnej úrovni, to hovorí skôr v jej prospech ako neprospech.
Pani Pirošíková každoročne uzavrie množstvo zmierov pri evidentných porušeniach ľudských práv s obyvateľmi SR a je to ona, ktorá v rámci výkonu rozsudkov európskeho súdu odstraňuje dôsledky porušení na sťažovateľov, navrhuje potrebné legislatívne zmeny a vyžaduje od najvyššieho a ústavného súdu, aby zosúladili svoju prax s judikatúrou európskeho súdu. Každoročne vyškolí stovky sudcov, prokurátorov a advokátov v oblasti ľudských práv. Tým zabezpečuje predchádzanie porušenia ľudských práv na vnútroštátnej úrovni a zníženie počtu podaní na SR na ESĽP. Občanom Slovenska vďaka svojim profesionálnym a jazykovým znalostiam našla adekvátne právne zastúpenie nie len v krajinách EU ale aj na Slovensku. Preto hodnotíme vyjadrenia pani Wienk za zavádzajúce verejnosť a rozhodli sme sa verejne podporiť kandidatúru pani Marici Pirošíkovej a zašleme otvorený list Rade Európy.

Za OZ Deti patria rodičom
Po odoslaní petície do Rady Európy mali ešte Ďalší ľudia záujem takto vyjadriť podporu Marici Pirošíkovej, takže môžete ďalej podpisovať tu :
http://www.peticie.com/znovu_otvorena_-_podpora_slovenskej_kandidatky_na...

Tu je link na reláciu Informačná voja zo Slobodného vysielača z 3.1. ohľadne Juvenilnej justície s JUDr. Maricou Pirošíkovou:
http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2014-01-03_21-...

www.peticie.com/signatures/podpora_slovenskej_kandidatky_na_sudcu_esp/start/110

Podporené

a ďakujeme. Nech sa podarí, čo treba, treba múdrych ľudí na miestach, kde treba, nie odkadekoho platených aktivistiv, ktorí nemajú ani žiadne pádne argumenty a neponúkli žiadneho schopného človeka.

Anna

Podporené :) Vďaka za informáciu, dačo dobré máme v tomto štáte a ani to si nevieme vážiť. Držím palce, nech všetko dobre dopadne :)
Anka

Ďakujeme

za dôveru :)

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

Poslať nový komentár

Smajlíci
:-)(giggle):-D(rofl);-):-P:-*(blush):-|:-(;-(:-OB-](clap)(y)(heart)(brokenheart)(hug)(flower)(sun)(cake)(beer)
Nepovinné. Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
Úsmev Chichocem sa Veľký úsmev Váľam sa od smiechu po podlahe Mrkám Vyplazený jazyk Bozkávam Hambím sa Mlčím Smútok Plačem Prekvapenie Pohoda Tlieskam Áno Srdce Zlomené srdce Objímam Kvietok Slnko Torta Pivo
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Textové smajlíky budú nahradené obrázkovými.
  • K textu môžete pridať obrázok.

Viac informácií o možnostiach formátovaniaAutorské práva vyhradené

Vzťahujú sa na vlastné články, hodvábne výrobky a výtvarné diela z iných materiálov.