Breussova masáž


Breussova masáž je jemná energetická masáž zameraná na výživu platničiek. Zvyčajne sa robieva ako doplnok k Dornovej metóde, ale je vhodná aj samostatne pri bolestiach chrbtice, pri závažnejších stavoch, aj pri klasickej alebo inej masáži zameranej na chrbticu.

Dôležitou pomôckou je ľubovníkový olej, ktorý si môžeme pripraviť doma, alebo si ho zadovážime v lekárni. Tento vynikajúce vyživuje a regeneruje platničky a uľavuje od bolesti, nabíja chrbticu novou jemnou energiou. Vtierame ho špeciálnymi hmatmi opakovane do okolia stavcov. Pri tejto masáži sa môžu dostať do pôvodnej polohy jemne vybočené stavce, uvoľňujú sa napäté svaly, bloky a zároveň účinne stimulujeme meridián močového mechúra.

PO masáži necháme ľubovníkový olej ešte pôsobiť pod hodvábnym papierom, a jemne magnetizume celú chrbticu.

Celá terapie zaberie približne 45 - 60 minút.

PRíprava ľubovníkového oleja :

Nádobu zo skla naplníme až po vrch najlepšie na Jána natrhanými kvietkami a púčikmi ľubovníka bodkovaného. DOplníme zmesou olivového a slnečnicového panenského oleja, uzavrieme a necháme na 2-3 týždne na teplom mieste, občas môžeme pohár poprevracať. Niekde sa uvádza, že stačí pôsobenie mesačnej gravitácie, ale ja nedočkavá pekne pretriasam Kvietok
KeĎ je olej krásne červený precedíme cez plienku /alebo vreckovku/, ak chceme silnejší koncentrát, ktorý budeme potom riediť, môžeme s tým istým olejom postup zopakovAť.
Môžu sa dávať aj sušené kvietky, len potom to trvá trošku dlhšie.
Ak potrebuje olej súrnejšie, môžeme si ho pripraviť aj rýchlejšie. Vložíme do nádoby z varného skla kvety a doplníme olejom, nádobu vložíme do vodného kúpeľa pomaly zahrievame na miernom ohni 3-6 hodín. Kontrolujeme aby voda nevrela, len bola horúca.
Vychladnuté precedíme a uzavrieme najlepšie do tmavých sklených fliaš a odložíme na chladné tmavé miesto.

Slnko Slnko Slnko

Poslať nový komentár

Smajlíci
:-)(giggle):-D(rofl);-):-P:-*(blush):-|:-(;-(:-OB-](clap)(y)(heart)(brokenheart)(hug)(flower)(sun)(cake)(beer)
Nepovinné. Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
Úsmev Chichocem sa Veľký úsmev Váľam sa od smiechu po podlahe Mrkám Vyplazený jazyk Bozkávam Hambím sa Mlčím Smútok Plačem Prekvapenie Pohoda Tlieskam Áno Srdce Zlomené srdce Objímam Kvietok Slnko Torta Pivo
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Textové smajlíky budú nahradené obrázkovými.
  • K textu môžete pridať obrázok.

Viac informácií o možnostiach formátovaniaAutorské práva vyhradené

Vzťahujú sa na vlastné články, hodvábne výrobky a výtvarné diela z iných materiálov.